فارسی (3) پایه دوازدهم (تجربی ریاضی انسانی) چاپ 98
    
بازدید: 4078
    
زبان : فارسی
    
قیمت : 55000 تومان
    

لینک دانلود معرفی کتاب پایه دوازدهم

 

سخنی با دانش آموزان و همکاران گرامی

 

سپاس بی‌کران پروردگار یکتا را که به موجودات هستی بخشید و ما را به طریق علم و دانش رهنمون شد، و مفتخر به همنشینی با رهروان علم و ادب گردانید و خوشه‌چینی از مزرع علم و معرفت را روزی ما ساخت.
مجموعه ای که فرا روی شماست، با هدف ایجاد نگاه مثبت نسبت به ادبیّات فارسی تهیّه و تدوین شده است و سعی می‌کند در درک لذّت و معرفت ادب فارسی یاری‌گر دانش آموزان باشد.


ویژگی‌های کتاب:

 

 1. تمامی مطالب کتاب حتّی ابیات مندرج در کارگاه‌های متن‌پژوهی به صورت درس به درس و سطر به سطر از نظر قلمروهای زبانی، ادبی و فکری(معنا و مفهوم) گزارش و شرح شده است.
 2. به سؤالات کارگاه متن‌پژوهی(قلمروهای سهگانه زبانی، ادبی و فکری)و بخش درک و دریافت ِشعرخوانی و روان‌خوانی‌ها به طور کامل پاسخ داده شده است.
 3. به منظور فعّال شدن عزیزان دانش‌آموز در امر یادگیری و تقویت توانایی فهم و درک متن در پایان سؤالات کارگاه‌های متن‌پژوهی، تعدادی سؤال تألیفی با عنوان «سؤالات تکمیلی» با پاسخ تشریحی آمده است.
  این سؤالات مهم ترین نکات و مفاهیم هر درس را مورد سنجش قرار می‌دهند و توصیه می‌شود در مطالعه آن عنایت ویژه‌ای داشته باشند.
 4. واژگان مهمّ همه متن ها علاوه بر شرح و توضیح در درس، به صورت جدول جمع بندی و طبقه بندی شده بعد از اتمام شرح درس‌ها به کتاب افزوده شده است.
  این امر موجب ساده کردن امر آموزش در ایّام امتحانات خواهد شد.
 5. بخش پایانی کتاب را دو پیوست با عنوان‌های «توضیحات برخی نکات زبانی و ادبی» و «آموزش آرایه‌های ادبی» تشکیل می‌دهد.
  پیوست اوّل، در بردارنده توضیحات بیشتری درباره محتوای سؤالات برخی نکات زبانی یا ادبی مطرح شده درکارگاه‌های متن‌پژوهی است، که به صورت طبقه بندی شده و درس به درس با مثال‌های متنوّع ارائه شده است.
 6. با توجّه به پیش گفتار کتاب درسی در شرح مطالب به ویژه در قلمرو زبانی و ادبی و طرح سؤالات تکمیلی از بیان مطالب اضافی که به انباشت دانش و فرسایش ذهنی دانش آموزان منجر می‌شود، به طور جدّی پرهیز شده است و برای هر درس، سؤالات تشریحی تکمیلی متناسب با مفاهیم متن و کارگاه متن‌پژوهی طرح و پاسخ داده شده است.
 7. درس‌های آزاد (ادبیّات بومی 1 و 2) به عهده دانش آموزان عزیز گذاشته شده است تا با مشارکت آن‌ها و راهنمایی دبیران گرامی تهیّه شود.

قیمت : 55000 تومان
تخفیف 0%
قیمت نهایی : 55000 تومان

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
shirane الناز 19/8/1398
سلام من چاپ 97.98 کتاب نگاه نو دوازدهم میخوام موجوده ؟؟؟